sobota, 27 listopada 2010

Dziś na kolację babka!

Dobry wieczór!

W Warszawie spadł właśnie śnieg i pomyślałam, że miło byłoby, nawet wbrew rozsądkowi, zjeść kawałek świeżego placka drożdżowego z masłem. Babka wyszła trochę krzywa, ale to potwierdza jej autentyczność. Gdzieniegdzie widać też spalone rodzynki ;-)






Ci z Państwa, którzy mieli w rękach Obserwator Gutowski, zauważyli być może, iż znajdują się tam również przepisy dań, które szczególnie chętnie wykonuję dla moich domowników.
Jednym z naszych ulubionych ciast jest drożdżowe (przepis znajduje się na stronie 24).
Na ogół robię ciasto z kilograma mąki, tak też się stało tym razem, jednak drugi placek jest już napoczęty ;-)

Zachęcam do pieczenia i fotografowania własnych wypieków! Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy jeszcze przez tydzień.

Pozdrawiam w ten przedzimowy wieczór,
mga

środa, 24 listopada 2010

Wywiad Autorki udzielony portalowi empik.com

Wywiad przeprowadziła Magdalena Walusiak, zachęcam do przeczytania.

http://www.empik.com/czasem-musze-posprzatac-po-bohaterach-wywiady-empikultura,72800,a

I wbrew jesieni panującej za oknem, wklejam dla Was zdjęcie "Cukierni", która zbłądziła pod palmy:


Fotografię wykonał syn Autorki, Maciej, nie wzięła ona udziału w konkursie.
Pozdrawiam,
Agata z zespołem NK

wtorek, 23 listopada 2010

Małgorzata Gutowska-Adamczyk w Katolickim Radiu Płock

Zapraszam do wysłuchania wywiadu z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk na antenie Katolickiego Radia Płock. Z pisarką rozmawiała Renata Kraszewska. Niestety paniom nie udało się spotkać - rozmowa odbyła się przez telefon, stąd drobne zakłócenia.





Przyjemnego słuchania! Pozdrawiam, Agata

"Zajezierscy" wciąż w czołówce!

Miło nam poinformować Was, że także "Zajezierscy" wciąż znajdują wielu nabywców, tak jak tu, w Klubie Dla Ciebie:

http://www.kdc.pl/powiesc_nbk10104.html


Pierwsze smakowite fotografie Waszych ciast już do nas napływają. Są tak smaczne, że chciałoby się nimi natychmiast poczęstować. Bardzo dziękujemy!

Agata z zespołem NK

czwartek, 18 listopada 2010

Spotkanie w EMPiKu Junior

Dziś o godzinie 17 w EMPiKu Junior w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego Małgorzata Gutowska-Adamczyk wraz z Magdaleną Walusiak próbowały przybliżyć i wraz ze zgromadzoną publicznością ocenić przydatność czytników e-booków.
Poniżej fotorelacja. Autorem zdjęć jest Michał Wrześniak.







Pozdrawiam,
Agata

środa, 17 listopada 2010

Oceńcie nasz zestaw prezentowy

Od tygodnia w EMPiKu w cenie 59,99 (na empik.com w cenie 53,99) sprzedawany jest dwupak zawierający dwa tomy "Cukierni Pod Amorem" oraz numer specjalny Obserwatora Gutowskiego, którego miałam przyjemność być redaktorem naczelnym ;-)

Czy ktoś z Was miał już w rękach to wydanie? Jak Wam się podoba?
Czekam na opinie. Najciekawsze nagrodzimy.

Pozdrawiam serdecznie,
Agata z zespołem NK

poniedziałek, 15 listopada 2010

Wkrótce spotkanie na temat e-booków

Zapraszamy wszystkich chętnych do rozmowy na temat czytników e-booków i ich przyszłości, zalet oraz wad. 

18 listopada o godzinie 17:00 Małgorzata Gutowska-Adamczyk będzie gościem  Magdy Walusiak
w warszawskim EMPiKu Junior.

Przy okazji informujemy, że pierwszy tom "Cukierni Pod Amorem" znajduje się na empikowej top liście e-booków:

  http://www.empik.com/top50/ebooki?page1=2


A tak wygląda OYO, czytnik e-booków sprzedawany przez EMPiK:

Fot. Michał Wrześniak

Od Autorki:
Poczułam się wezwana do odpowiedzi, a ponieważ niewielu z Was będzie miało możliwość uczestniczyć w spotkaniu, spróbujmy uporządkować:

  • Czytnik e-booków to jeszcze jedna forma przekazu treści. To treść jest moim zdaniem ważna. Też lubię trzymać w ręku książkę w jej obecnym kształcie, podobnie, jak lubię trzymać w dloni gruby plik banknotów. Może dlatego, że niezwykle rzadko się to zdarza? To, co obserwujemy na rynku książki przypomina trochę to, co już dawno stało się z pieniądzem: jego wartość oderwała się od realnego wyglądu. Najpierw od metali (złota, srebra, miedzi) odfrunęła ku papierowi, potem od papieru ku zero-jedynkowemu zapisowi na naszych kontach. A jak to ułatwia życie! Dlatego chętnie uzupełnię moje zasoby klasyki za cenę 4,99 PLN za e-booka.

  • E-book to możliwość posiadania dużej biblioteki w małym sprzęcie, ciekawe dla kogoś, kto ma mało miejsca w domu, a który bibliofil nie ma? Jednak tu czyha niebezpieczeństwo, bo istnieje możliwość utraty danych (każdy chyba przez to przeszedł) i wtedy cała biblioteka za jednym zamachem ginie.

  • Kwestia różnych nośników oraz ilości możliwych zapisów. Mając jeden czytnik nie bardzo będziemy mogli kupić książkę konkurencji (prawdopodobnie). Może to się z czasem ujednolici? Powinno.

  • Z kolei względy ekologiczne - duża oszczędność papieru. Wyobraźmy sobie, że nasze dzieci mogłyby chodzić do szkoły z jednym czytnikiem, zamiast plecaka z książkami, ważącymi czasem nawet dziesięć kilogramów. Nie mówię, że dziś, nie mówię, kto udźwignie taką cenę. Generalnie elektornika tanieje bardzo szybko, jeden czytnik mógłby starczyć na wiele lat.

  • Istotna jest dla niektórych też szybkość zdobycia książki i możliwość nabycia dzieła, którego nakład się wyczerpał. Książkę w wersji e-booka możemy mieć na kliknięcie.

  • Mankamentami jest z kolei obawa o piractwo (nie znam się na zabezpieczeniach), brak dodanych walorów estetycznych ksiązki, to jest: zapachu, okładki, etc.

  • Istotna sprawa dla początkujących autorów. Być może ich debiut będzie w tej formie przekazu łatwiejszy?

  • Na koniec przeprowadzka i odkurzanie: DUŻY plus dla czytników!


Jednym słowem, nic nie zastąpi koncertu granego na żywo, ale czy to jest powód, abyśmy nie kupowali płyt?

Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam,
mga

niedziela, 14 listopada 2010

Upieczcie coś dla nas!

Ci z Was, którzy odwiedzili stoisko Naszej Księgarni podczas Krakowskich Targów Książki i zajrzeli do numeru specjalnego Obserwatora Gutowskiego, wiedzą już, że motywem przewodnim trzeciego tomu "Cukierni" będzie rożek francuski z jabłkiem. Nawet gospodyni proboszcza parafii w Gutowie nie potrafi go upiec!

Podczas spotkań dowiedzieliśmy się od Was, że nie tylko lubicie jeść słodycze, ale również sami je wypiekacie! Zachęcamy Was zatem do wspólnego pieczenia!
Ponieważ sagę czytają czasem trzy pokolenia kobiet, ciasto może upiec mama czy babcia, a córka lub wnuczka sfotografować je i przysłać do nas.
Aby uniknąć nieporozumień, powiedzmy od razu, co będzie premiowane:
  • ilość wypieków, a tym samym zdjęć,
  • dowcipny opis, 
  • egzemplarz "Cukierni" w kadrze.  
Chciałybyśmy, aby Wasze próby cukiernicze były samodzielne i wolimy zdjęcie zakalca, niż produktu renomowanej cukierni ściągnięte z sieci. Tak więc domowe zaplecze, Wasze uśmiechnięte twarze również będą dodatkowo punktowane.

Namawiamy Was do pieczenia przez najbliższe trzy tygodnie, z przyjemnością zobaczymy na zdjęciach Wasze pierniczki, przygotowane na Boże Narodzenie. Macie czas do piątego grudnia.

Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie zwycięzców nastąpi szóstego grudnia, w mikołajki.
Jak zwykle nagrodami będą książki z autografem autorki.

Zdjęcia na "konkurs cukierniczy" przysyłajcie opatrzone takim właśnie tytułem na adres:
a.napiorska@nk.com.pl



A ponieważ jest akurat pora podwieczorku, skosztujcie babeczek z kajmakiem, na które przepis znajdziecie w Obserwatorze Gutowskim, wydanie specjalne.

Pozdrawiam,
Agata z zespołem Naszej Księgarni

czwartek, 11 listopada 2010

Kraków, Siemianowice, Katowice, Łazy

W dniach 6.11 - 10.11 autorka "Cukierni Pod Amorem" spotkała się kilkakrotnie z czytelnikami.
6 listopada, podczas Krakowskich Targów Książki, na stoisku Naszej Księgarni podpisywała "Cukiernię Pod Amorem", swoje powieści młodzieżowe, oraz częstowała gości własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami:



Tu na stoisku Księgarni Gandalf:



W siemianowickiej Bibliotece Miejskiej spotkała się 9 listopada ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tu również nie obyło się bez poczęstunku:





 W tym samym dniu odbyło się kameralne spotkanie w katowickim empiku w Centrum Handlowym Silesia. Tu słodki poczęstunek zapewniła cukiernia z ulicy Gościnnej w Katowicach. Spotkanie prowadziła Monika Badowska, pytania zaś dotyczyły nie tylko "Cukierni Pod Amorem", ale również innych powieści autorki oraz jej planów na przyszłość.  






Tu znajdziecie relację ze spotkania na blogu Isabelle:


A tu na stronie katowice.naszemiasto.pl:


10 listopada odbyło się spotkanie z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łazach. Dyskutowano o "Cukierni Pod Amorem", kosztując miejscowych słodyczy. W sympatycznych kuluarowych rozmowach czytelniczki dzieliły się spostrzeżeniami dotyczącymi pierwszych dwóch tomów sagi i pytały o dalsze losy jej bohaterów.




Tu relacja ze spotkania Jakuba Pacana:

http://www.zawiercie.info/view.php?mod=kultura&art=4596


Organizatorom spotkań: Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach, EMPIK-owi przy Centrum Handlowym Silesia w Katowicach, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łazach oraz prowadzącym spotkania bardzo dziękujemy!

Dołączam się do podziękowań i ślę specjalne ukłony dla Doroty, Agaty Głatki, Moniki Badowskiej, pań z DKK Łazy, Izy i Staszka Sznajderów oraz wszystkich, którzy zechcieli się ze mną podzielić wrażeniami po lekturze "Cukierni". Serdeczne Bóg zapłać!


Pozdrawiamy,
Agata z zespołem Naszej Księgarni,  Małgorzata Gutowska-Adamczyk

poniedziałek, 8 listopada 2010

Niepowtarzalna okazja!

Wszystkim mieszkańcom aglomeracji śląskiej, bywalcom tego bloga i miłośnikom sag rodzinnych, a w szczególności "Cukierni Pod Amorem" przypominamy o jutrzejszej wizycie Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk w Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich oraz w katowickim EMPiKu w Centrum Handlowym Silesia (szczegóły w nawigacji).
Jak zwykle będziecie mieli okazję poznać autorkę osobiście, zadać jej pytania dotyczące powieści, zapoznać się z fragmentami powstającego właśnie, trzeciego tomu "Cukierni", uzyskać autograf, a także, co stało się już niepisaną tradycją, skosztować jej wypieków.
Jutro w karcie kruche ciasteczka z czekoladą. Jeśli przyjrzycie się dobrze zawatości półmiska, dojrzycie tam ciastka w kształcie aniołów, w myśl zasady: "Kto zjada anioły, ten ma dzień wesoły".





Wydawnictwo przygotowało dla Was również gadżety.
Życząc smacznego, zapraszamy serdecznie!

Agata z zespołem.

Wywiad Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk udzielony portalowi dużeKa

Zapoznajcie się, proszę, z wywiadem, który ukazał się w gazetce targowej, tu link do strony:
http://duzeka.pl/?dzial=ksiazka&id=artykuly&dalej=1&data=1289162566
 
Pozdrawiam gorąco w ten deszczowy poranek,
 
Agata

niedziela, 7 listopada 2010

Po spotkaniu na Targach Książki w Krakowie

Wszystkim Wam, którzy zechcieliście odwiedzić stoiska Gandalfa i Naszej Księgarni, nie szczędziliście mi ciepłych słów oraz odważnie spróbowaliście upieczonych przeze mnie ciastek - stokrotne Bóg zapłać!

Szczególnie dziękuję Wydawnictwu Nasza Ksiegarnia za umożliwienie mi spotkania z Wami, zaś Monice, Izie, tacie Izy, Ani oraz Kasi za przyjazd z odległych stron.

Wkrótce foto-relacja z targów oraz kolejne spotkania z Wami, tym razem na Śląsku.

Pozdrawiam,
Małgorzata Gutowska-Adamczyk

środa, 3 listopada 2010

Czekamy na Was w Krakowie!

Wszystkich, którzy w najbliższy weekend znajdą się w okolicach Krakowa zapraszamy na spotkanie z naszymi książkami!
Krakowskie Targi Książki odbywają się w Centrum Wystawienniczym przy ulicy Centralnej 41a.
Stoisko wydawnictwa Nasza Księgarnia znajduje się w sektorze B44.
Spotkanie z autorką "Cukierni Pod Amorem" przewidywane jest na sobotę 6 listopada, między 12 a 14. Będziecie mogli uzyskać autograf, zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk na tematy związane i niezwiązane z jej sagą o Gutowie.
Jak co roku, wydawnictwo przygotowało również sporo gadżetów.

Poniżej plan, jak do nas trafić (kliknąwszy w obrazek powiększycie go):



Zapraszamy serdecznie do Krakowa!

Agata z zespołem Naszej Księgarni

wtorek, 2 listopada 2010

Konkurs fotograficzny - wyniki

Drodzy uczestnicy konkursu oraz szanowni goście!

Przypadł mi w udziale zaszczyt przewodniczenia jury konkursowemu.
Na ogłoszony w dniu 19 października b.r. konkurs wpłynęło dziewiętnaście prac dziewięciu autorów (jedno zdjęcie nie spełniło wymagań formalnych). Plon konkursu możecie obejrzeć obok w postaci pokazu slajdów.

Podczas niejawnego posiedzenia, długo się naradzając i spierając burzliwie, ostatecznie wybrałyśmy trzy laureatki:

Za szczególne walory artystyczne zdjęć równorzędną, drugą nagrodę otrzymują: Marzena Kowalska, która przysłała nam przepiękne fotografie z Bornholmu oraz Kasia Hordyniec, zamieszkała na stałe w Irlandii.
Za walory artystyczne oraz szczególny klimat, zbliżony do powieści, pierwszą nagrodę otrzymuje Iza Kępa.

Oto jedna z jej fotografii:


Iza tak napisała do nas w mailu:

"Witam, przesyłam zdjęcia zrobione w Pszczelej Woli, kilka kilometrów od Lublina. Pszczela Wola to ośrodek położony w zespole parkowym nad rzeką Bystrzycą. Park został założony w II połowie XIX wieku. W centrum znajduje się dwór Rohlandów, pierwsza siedziba Liceum Pszczelarskiego, obecnie Technikum Pszczelarskiego, jedynej szkoły tego typu w Polsce i Europie.
To tu "nad rzeką, na pagórku, w parku wśród starych drzew..." upłynęło moje dzieciństwo, obecnie jestem pracownikiem tej placówki, bibliotekarzem i nadal jest to jedno z ważniejszych dla mnie miejsc. Jest tak klimatyczne jak lektura pierwszego tomu "Cukierni pod Amorem".

Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za zdjęcia, maile i przepiękne opowieści związane z lekturą pierwszego tomu sagi! Wkrótce skontaktujemy się z każdym z Was, a Wasze zdjęcia zamieścimy na tym blogu.

Niniejszym konkurs zamykamy, jeśli jednak ktoś z Was nie zdążył i miałby ochotę opublikować tutaj fotografię swojego egzemplarza "Zajezierskich" lub "Cieślaków", gorąco namawiamy go do jej przysłania na adres: a.napiorska@nk.com.pl (w tytule napiszcie "okładka-foto").

Wkrótce nowy konkurs!

Pozdrawiamy serdecznie:
Agata Napiórska i Małgorzata Gutowska-Adamczyk