Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!niedziela, 27 maja 2012

Wizyta w Rybnie

Tym razem aż dwie osoby z ekipy Naszej Księgarni towarzyszyły Autorce na spotkaniu w Rybnie. Rybno jest bowiem niewielkie ciałem (najmniejsza mina w sochaczewskiem) lecz niewątpliwie wielkie duchem, działa tu bowiem pod czułą opieką pani Małgorzaty Malejki oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Ewy Bojarowskiej jeden z najlepszych w Polsce Dyskusyjny Klub Książki.
Obie Panie oraz klubowiczki możecie poznać oglądając poniższy reportaż:

 http://bibliosfera.net/link/3744/dyskusyjny-klub-ksiazki-w-rybnie/

Spotkanie Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk z czytelniczkami z Rybna i okolic odbyło się w pięknym pałacyku Zabłockich (tym od mydła, obecnie znajduje się tu filia Muzeum Archeologicznego w Warszawie), udostępnionym klubowi specjalnie na ten cel przez kierownika ośrodka, adiunkta Adama Kuleszę.Zachwycona obiektem, Autorka "Cukierni Pod Amorem", specjalnie dla Was zrobiła kilka fotografii. Przyłapała naszą ekipę na walce ze sprzętem (pełna karta pamięci w aparacie),pospacerowała urokliwymi alejkami rybieńskiego parku:


Spróbowała usiąść na zmurszałej ławeczce (bez skutku), i napić się wody z zaczarowanej studni (również bez skutku),


zadumała się nad stawem,


przyjrzała ogrodowej elewacji pałacu.


Podczas spotkania tylko przez chwilę zagrzała miejsce w eleganckim fotelu, przypominającym tron, którego zwieńczenie, jak mi potem relacjonowała, stanowił pozłacany kosz z owocami.

  

Raczej, niczym wytrawna nauczycielka, stojąc, opowiadała o swej pracy nad "Cukiernią Pod Amorem". Czytelniczki najbardziej interesowało to, czy opowieść zawiera wątki prawdziwe, czy też jest całkowicie fikcyjna. Chciały też porozmawiać o zakończeniu i kwestii dotyczącej tożsamości mumii.


Po części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek, na który zaprosiła gości oraz gospodarzy cukiernia Lukrecja - dziękujemy! Jednocześnie przepraszamy, że fotograf miał ręce zajęte przez talerzyk z pysznym ciastem i nie wykonał w tym czasie żadnych zdjęć.

Na koniec jeszcze pamiątkowa fotorgafia, stanęły do niej z lewej Małgorzata Malejka, Autorka, pan Dyrektor Ewa Bojarowska oraz członkini DKK:


I trzeba było pozegnać gościnne Rybno... W imieniu Autorki, Agaty Janaszek i Krzysztofa Detynieckiego, serdecznie dziekujemy za wspaniałe, gorące przyjęcie i życzymy dalszych sukcesów w pięknej pracy upowszechniania czytelnictwa!

Na stronie biblioteki w Rybnie znajdziecie informację o spotkaniu i więcej zdjęć:Przypominam też o naszym konkursie truskawkowym. Informację o nim znajdzicie poniżej.

Pozdrawiam,
Agata


1 komentarz: