Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!poniedziałek, 30 stycznia 2012

Czy pamiętacie, że mamy karnawał? - czyli nowy konkurs "Cukierni Pod Amorem"

Drodzy Państwo,

Zachęcone fantastycznymi wynikami naszego konkursu poetyckiego postanowiłyśmy z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk wrócić niejako ab ovo, czyli do naszych konkursów cukierniczych.

Czy pamiętacie, że mamy karnawał?

A w karnawale, jak to w karnawale, chciałoby się zjeść coś słodkiego, na przykład faworki, czyli chrust. W karnawałowy Tłusty Czwartek tradycyjnie już objadamy się pączkami. Czy ktoś z Was umie zrobić domowe pączki?

Proponujemy zatem konkurs na Wasze wypieki karnawałowe.

Nagrodami będą tradycyjnie nasze książki. Kto nie ma jeszcze trzeciego tomu "Cukierni Pod Amorem", czyli "Hryciów"  (z opcją wymiany na inny tytuł), ten ma szansę go wygrać, zrobiwszy dla rodziny wybrane przez siebie ciasto karnawałowe, niekoniecznie pączki czy faworki, po prostu to, co lubicie i co Wam się udaje.

Pamiętacie, że Waldemar Hryć w swojej cukierni Pod Amorem również stosował sezonowy wypiek? Poszłyśmy tym właśnie tropem. Jeśli faworki - to karnawał, jeśli jagodzianki - to lato.

Prośba, abyście pisząc do nas załączyli też o przepis na Wasze ciasto, aby nasi goście mogli wypróbować najciekawsze wypieki w swoich kuchniach oraz o zdjęcie ciasta zakomponowane tak, aby widać było, iż konsumpcji towarzyszy lektura "Cukierni Pod Amorem"! Interesują nas również Wasze zwyczaje karnawałowe, jeśli takowe kultywujecie. Ciekawe jesteśmy, czy u naszych rodaków za granicą piecze się "polskie" ciasta i co najbardziej lubią sąsiedz-tubylcy.

Piszcie o wszystkim, co wydaje Wam się ważne, przysyłajcie swoje maile i zdjęcia do 20 lutego.
21 lutego, w Ostatki, ogłoszę zwyciężczynię lub zwycięzcę (panów również serdecznie zapraszamy).

Nagrodę za najciekawszy mail - to nowa świecka tradycja - ufunduje osobiście Małgorzata Gutowska-Adamczyk! Z tego, co zdołałam się dowiedzieć nagroda będzie luźno związana z konsumowaniem ciasta.

Do pieczenia zatem!
Przysyłajcie maile na adres: a.napiorska@nk.com.pl w tytule maila napiszcie proszę: karnawał.

Pozdrawiam i miłego tygodnia!
Agata z zespołem NK

1 komentarz:

  1. z chęcią się dołączam - hmmmm... tylko co tu ciekawego upiec, mam jeszcze czas więc pomyślę :)

    OdpowiedzUsuń