Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!czwartek, 26 stycznia 2012

Po spotkaniu w Aninie

Dzisiaj, to jest we czwartek 26 stycznia 2012 roku w gościnnych progach Biblioteki Publicznej w Warszawie-Aninie przy ulicy Trawiastej 10 odbyło się spotkanie autorskie Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk podsumowujące cykl "Cukiernia Pod Amorem".
Autorka opowiedziała o swoim warsztacie i meandrach życia bohaterów literackich oraz o tym, jak powstawaniu wielopokoleniowej fabuły paradoksalnie pomógł jej brak znajomości historii własnej rodziny.

W następnej kolejności Wojciech Adamczyk odczytał wszystkie wiersze, które napłynęły na nasz konkurs na męski wiersz promujący "Cukiernię Pod Amorem".


Publiczność naprawdę dobrze się bawiła:


Następnie zgromadzeni w bibliotece goście, korzystając z rozdanych kart do głosowania, demokratycznie wybierali wiersz, który im się podobał nabardziej.

Oddano 51 głosów, a punktacja przedstawia się następująco:

Rafał - 1 głos
Wojciech i Tomasz II - po 4 głosy
Czester - 5 głosów
Łukasz - 7 głosów
Jarosław - 8 głosów

Zwycięzcą został Tomasz I, którego wiersz spodobał się aż 22 osobom! Oto on:

Usiądź wygodnie,
weź książkę do reki,
Spojrzysz na świat pogodnie,
odejdą wnet wszystkie lęki.
Są piękne kobiety,
wielkie tajemnice.
Rodzinne sekrety,
silnych mężczyzn szkice.
"Cukiernia pod Amorem"
przeniesie Cię w inny świat.
Otoczy Cię kolorem,
dawnych i współczesnych lat.


Tomaszowi I serdecznie gratulujemy! Otrzymuje w nagrodę eleganckie szczypce do ciasta, ufundowane przez Autorkę, inni panowie otrzymują książki naszego wydawnictwa, będę się z Wami kontaktować mailowo.

Następnie Małgorzata Gutowska-Adamczyk odczytała fragment powieści nad którą teraz pracuje, to jest "Podróży do miasta świateł". Rozjaśniła przy okazji nieco wątpliwości i odpowiedziała na pytania związane z dalszymi losami bohaterów "Cukierni".


Potem odbyła się jeszcze prezentacja "Serenady" i już goście mogli poczęstować się minirożkami z gutowskiej cukierni oraz ciastami, które upiekli zaprzyjaźnieni z "Cukiernią" czytelnicy a także napić się kawy i herbaty serwowanej przez Bibliotekę.
W tym czasie Autorka rozmawiała z Czytelnikami oraz wpisywała dedykacje do książek.Dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom Biblioteki Publicznej w Aninie za miłą gościnę, uczestnikom spotkania za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania autorskie Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk!

Pozdrawiam,
Agata z zespołem WNK

3 komentarze:

 1. Bardzo miły wiersz, gratuluję zwycięzcy :)

  A zgromadzonym zazdroszczę spotkania z autorką i możliwości odsłuchania fragmentów powstającej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam!
  Na początku grudnia została rozpoczęta zabawa/konkurs (Herbacianej Agnieszki)na własne zakończenie Hryciów, w której wzięłam udział. Niestety zgłoszeń było jak na lekarstwo… Zatem może by tak odświeżyć tę akcję? Panowie tak ładnie pisali wiersze, więc tutaj także mogliby się wykazać.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo dobry pomysł, ale dajmy naszym panom troszkę odsapnąć. Wrócimy do niego niebawem!
  Agata

  OdpowiedzUsuń