Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Asia z towarzyszem odkryła Gutów!


Asia napisała:
Dzień dobry,

Kiedy przeczytałam na blogu o zdjęciach z Gutowa, krzyknęłam do mamy beznadziejnie, pół żartem, pół serio: "Mamo, potrzebuję zdjęcie z Gutowa". Mama zamilkła, a po chwili powiedziała: "Gutowo, coś mi to mówi. Wiem! Reklama pod wycieraczką! Stadnina w Gutowie!". Po chwili poszukiwań miałyśmy ulotkę w ręcę. Piękne konie i poniżej mikroskopijna mapa ze strzałką głoszącą, że między Sobótką, a Górznem ni mniej ni więcej znajduje się "Stadnina w Gutowie".
Doczekałam do najbliższego weekendu, wzięłam towarzysza, aparat i rower, no i pognaliśmy do Gutowa. Niestety, na pięknej stadninie połączonej ze ślicznym dworkiem nie było żadnej tablicy. Odnaleźliśmy więc szkolę podstawową i tam zrobiliśmy zdjęcie. Przy powiększeniu widać, że napis głosi "Szkoła Podstawowa w Gutowie". Radości i śmiechu nie było końca, do momentu, aż dojechaliśmy do granicy tej maleńkiej wioseczki i zobaczyliśmy, że nazywa się ona Gutów, a nie Gutowo. Załamanie i łzy w oczach zostały jednak załagodzone przez mojego towarzysza, który trafnie stwierdził, że mimo iż mianownik inny, to dopełniacz taki sam. Tak więc serdecznie pozdrawiam z GUTOWA. :) :)

Asia

P.S. Dokładnie dziś napisałam recenzję drugiego tomu "Cukierni". Podsyłam linki do obu:

http://poduszkowietz.wordpress.com/2011/08/22/cukiernia-pod-amorem-malgorzata-gutowska-adamczyk/

http://poduszkowietz.wordpress.com/2011/08/06/cukiernia-pod-amorem-zajezierscy-malgorzata-gutowska-adamczyk/Asiu, bardzo dziękujemy za zdjęcia, recenzje oraz odwiedziny na blogu!

Agata z zespołem NK

Asiu, zrobiłaś mi wielką przyjemność tak zdjęciami, jak i wnikliwym potraktowaniem moich powieści. Serdecznie dziękuję!
mga

3 komentarze:

  1. To ja dziękuję za godziny wzruszeń i ucieszki od doczesności, które dała mi Pani powieść. Nie mogę doczekać się trzeciej części.

    OdpowiedzUsuń
  2. to zdjęcie i stadnina państwa Studniewskich mieści się w Gutowie a nie w Gutowo. Jest to Gutów ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. A jaki jest tytuł tego posta? "Asia odkryła Gutów", nie Gutowo. Ale dziękujemy za czujność.

    OdpowiedzUsuń