Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!niedziela, 10 marca 2013

Barczewo, czyli Gutowo

Pamiętacie nasz konkurs na najbardziej gutowski staromiejski rynek w Polsce?
Ogłaszaliśmy go tu:

http://cukierniapodamorem.blogspot.com/2011/11/najbardziej-gutowski-staromiejski-rynek.html


Barczewo RatuszWyniki podaliśmy tutaj:

http://cukierniapodamorem.blogspot.com/search/label/Barczewo

Barczewo, staw od strony rynku
 
 
Szczerze powiedziawszy zgłoszeń było mniej, niż nam się wydawało, że nadejdzie, ale to Wasz wybór. Podobnie stało się z głosowaniem na lokalną cukiernię. Okazało się, że nie chcecie promować swoich regionalnych dóbr, co trochę nas zdziwiło.

Barczewo, wykopaliska

Ale nie o marudzenie teraz chodzi. Dziś na głównej Onetu znalazłam reportaż o Barczewie, miasteczku, którgo rynek w wyniku naszego konkursu, Małgorzata Gutowska-Adamczyk ogłosiła "Najbardziej gutowskim rynkiem staromiejskim w Polsce". Onet zamieszcza dziś więcej zdjęć Barczewa. Możecie je obejrzeć tutaj:

http://poznajpolske.onet.pl/gallery/atrakcje-barczewa-malej-wenecji-na-warmii,1173,image,1.html

Jeśli chcielibyście dać szansę swojemu miastu i zaprezentować je u nas, jako przypominające Gutowo, przysyłajcie swoje propozycje na adres: konkursy@nk.com.pl. W tytule maila proszę napisać "Gutowo".

Miłej niedzieli życzy
Agata z Naszej Księgarni

2 komentarze:

  1. Malowniczy.Rynek i ratusz w mojej dzielnicy nie ostał się po ostatniej wojnie,niestety.Podziwiam go na starych fotografiach ,które są pokazane w książkach niedawno wydanych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem wielką fanką całej serii Cukiernia Pod Amorem i korci mnie od dłuższego czasu, żeby ruszyć w Polskę w poszukiwaniu lokalnych perełek :)

    OdpowiedzUsuń