Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!środa, 15 maja 2013

Łomżyński maraton

14 maja odwiedziłam kilka bibliotek w Łomży, Śniadowie oraz Zambrowie.

Tym razem nie było już kompromitacji z odczytaniem godziny odjazdu pociągu, ponieważ  podróż odbywałam samochodem w towarzystwie Krzysztofa Detynieckiego z Naszej Księgarni.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w uroczej miejscowości Śniadowo. Przybyła na nie grupa młodzieży z miejscowego gimnazjum wraz z nauczycielami. Rozmawialiśmy o szkole oraz planach gimnazjalistów na przyszłość.

 
Tu kącik dla dzieci, a w kąciku panie ze śniadowskiej biblioteki kuszą mnie ciastkami.
 
Ze Śniadowa pojechaliśmy do Oddziału dla Dzieci MBP w Łomży, gdzie czekała już spora gimnazjalistów z kilku szkół. Chciałam im przeczytać fragment "110 ulic" rozgrywający się w Łomży, ale nie potrafiłam go znaleźć. Mimo tej wpadki spotkanie uważam za udane. Uwieńczyły je wspólne fotografie z uczestnikami.
 
 
 
 
 
 
Czas nas gonił i po wpisaniu się do kroniki biblioteki ruszyliśmy do Zambrowa. Po drodze podziwialiśmy przepiękny krajobraz Podlasia: szeroko rozpostarte, zieleniejące uprawy, ogromne lasy na horyzoncie oraz przebijąjącą się gdzieniegdzie błękitną Narew.
 
 
Fasada biblioteki zambrowskiej.
 
 
Uczniowie przybyli na spotkanie w Zambrowie przygotowali interesujące pytania. Po spotkaniu nawiązały się sympatyczne rozmowy kuluarowe.
 
W Łomży czekała już na nas pisarka Renata Kosin, która pokazała nam fragment miasta, a potem towarzyszyła mi podczas spotkania.
 
Przysiadłam na ławeczce-pomniku Hanki Bielickiej, która znajduje się niedaleko biblioteki.
 
 
 
Tu piękna fasada Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
 
 
 
Oraz ja przy plakacie reklamującym spotkanie.
 
 
Spotkanie dla dorosłych było kameralne, ale niezwykle sympatyczne.
 
 
 
 
 
 
Z Renatą Kosin, autorką "Bluszcza prowincjonalnego"
 
Cztery spotkania autorskie jednego dnia to zaiste maraton, jednak maraton, podczas którego miałam poczucie wsparcia tak u młodzieży, jak i u dorosłych czytelników.
 
Dziękuję bardzo organizatorom, Renacie Kosin oraz Krzysztofowi Detynieckiemu, który również wykonał większość zdjęć!
 
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
 

1 komentarz:

  1. Oj zazdroszczę pani Małgosiu.Kocham Podlasie!Tęsknię za tamtymi ludżmi i krajobrazami!

    OdpowiedzUsuń