Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!niedziela, 8 września 2013

Opole końca lata

Miniony tydzień od poniedziałku, 2 wreśnia aż do piątku spędziłam na Śląsku Opolskim. Zaproszona na kilka spotkań autorskich, organizowanych przez DKK, odwiedziłam biblioteki w Kluczborku, Olesnie, Zębowicach, Gogolinie, Czepielewicach, Grodkowie oraz Namysłowie a także, na moją specjalną prośbę, pani Danuta Łuczak z Biblioteki Miejskiej w Opolu zorganizowała spotkanie z opolską młodzieżą gimnazjalną.

 
fot. Rafał Mielnik
 
Po spotkaniu, które uważam za bardzo udane, zostałam oprowadzona po nowym gmachu biblioteki, miałam również okazję zapoznać się z jej licznymi projektami. 
Gmach biblioteki to połączenie starej i nowej architektury, a na fasadzie nowodobudowanego budynku uwieczniono słowa Edwarda Stachury. Wnętrze biblioteki zaprojektowano nowocześnie i wygodnie, uwzględniając potrzeby osób niepełnosprawnych. Celem przyspieszenia obiegu książek, boblioteka wyposażona jest w automaty do samodzielengo wypożyczania i oddawania książek.
 


 
Okolice biblioteki są bardzo ładne, niewielki park zachęca do relaksu z książką.
 


                                
 
 
W bezpośrednim sąsiedztwie opolskiej Biblioteki miejskiej usytuowano dwa pomniki upamiętniające walkę o polskość Śląska opolskiego. Jeden jest monumentalny i pompatyczny:
 


 
 
drugi kameralny i z tego chyba powodu bardzo wzruszający.
 
 
 
 
 
Fotografia rodzinna z Zębowic:
 
 
Poniżej z członkiniami DKK Olesno, trzecia od prawej to pani Dyrektor Oleskiej Biblioteki Publicznej, Halina Szklanny.
 
 
 
 
A oto kwintesencja Gogolina, znanego z popularnej piosenki ludowej: Miejskie Centrum Kultury, pomnik upamiętniający bohaterów piosenki - Karolinkę i Karlika, "drapana filiżanka" oraz powiew nowoczesności - miejska tablica informacyjna, a na niej... To dopiero niespodzianka!  

 
Ostatni dzień spędziłam w słonecznym Namysłowie, którego świeżo odnowiony rynek zachęca do nieśpiesznej lektury przy kawie! Dziękuję Marcie Orzeszynie za piękny spacer po rynku oraz Starym Mieście!


 
 
Dziękuję Instytutowi Książki, z którego dotacji organizuje się spotkania autorów z czytelnikami skupionymi w DKK, dziękuję Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu, dyrektorom i pracownikom oraz czytelnikom bibliotek w Kluczborku, Olesnie, Zębowicach, Opolu, Czepielewicach, Grodkowie oraz Namysłowie!
 
mga
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz