Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!wtorek, 2 listopada 2010

Konkurs fotograficzny - wyniki

Drodzy uczestnicy konkursu oraz szanowni goście!

Przypadł mi w udziale zaszczyt przewodniczenia jury konkursowemu.
Na ogłoszony w dniu 19 października b.r. konkurs wpłynęło dziewiętnaście prac dziewięciu autorów (jedno zdjęcie nie spełniło wymagań formalnych). Plon konkursu możecie obejrzeć obok w postaci pokazu slajdów.

Podczas niejawnego posiedzenia, długo się naradzając i spierając burzliwie, ostatecznie wybrałyśmy trzy laureatki:

Za szczególne walory artystyczne zdjęć równorzędną, drugą nagrodę otrzymują: Marzena Kowalska, która przysłała nam przepiękne fotografie z Bornholmu oraz Kasia Hordyniec, zamieszkała na stałe w Irlandii.
Za walory artystyczne oraz szczególny klimat, zbliżony do powieści, pierwszą nagrodę otrzymuje Iza Kępa.

Oto jedna z jej fotografii:


Iza tak napisała do nas w mailu:

"Witam, przesyłam zdjęcia zrobione w Pszczelej Woli, kilka kilometrów od Lublina. Pszczela Wola to ośrodek położony w zespole parkowym nad rzeką Bystrzycą. Park został założony w II połowie XIX wieku. W centrum znajduje się dwór Rohlandów, pierwsza siedziba Liceum Pszczelarskiego, obecnie Technikum Pszczelarskiego, jedynej szkoły tego typu w Polsce i Europie.
To tu "nad rzeką, na pagórku, w parku wśród starych drzew..." upłynęło moje dzieciństwo, obecnie jestem pracownikiem tej placówki, bibliotekarzem i nadal jest to jedno z ważniejszych dla mnie miejsc. Jest tak klimatyczne jak lektura pierwszego tomu "Cukierni pod Amorem".

Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za zdjęcia, maile i przepiękne opowieści związane z lekturą pierwszego tomu sagi! Wkrótce skontaktujemy się z każdym z Was, a Wasze zdjęcia zamieścimy na tym blogu.

Niniejszym konkurs zamykamy, jeśli jednak ktoś z Was nie zdążył i miałby ochotę opublikować tutaj fotografię swojego egzemplarza "Zajezierskich" lub "Cieślaków", gorąco namawiamy go do jej przysłania na adres: a.napiorska@nk.com.pl (w tytule napiszcie "okładka-foto").

Wkrótce nowy konkurs!

Pozdrawiamy serdecznie:
Agata Napiórska i Małgorzata Gutowska-Adamczyk

8 komentarzy:

 1. Chciałam jedynie powiedzieć, że w ogłoszeniu o konkursie mogła być zamieszczona informacja, że można wysłać więcej niż jedno zdjęcie,ponieważ w takiej sytuacji wyszło to troszkę nieuczciwie. Również miałam zrobione kilka fajnych zdjęć i mogła je wszystkie wysłać, ale nie wiedziałam, że można. Mimo wszystko gratuluje zwycięzcom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może rzeczywiście niejasno sprecyzowałam zasady. A zechcesz przysłać inne swoje zdjęcia? Absolutnie nie chcemy, abyś się czuła poszkodowana.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Agata

  OdpowiedzUsuń
 3. też zrozumiałam, że jedno zdjęcie ;) Ale co tam :D same robienie ich to była fajna zabawa, część zamieściłam na swoim blogu ;) Gratuluję zwycięzcom ;)

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, jestem przeszczęśliwa!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojejku jejku :) Super zdjęcia! Gratulacje :) wygrałam i się cieszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wy, kobiety zamorskie, ładneście zdjęcia zrobiły! Pani Kasiu przykro nam bardzo, że pies nie siedział na skale z książką w pysku, dostałby Grand Prix! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby mój pies wziął książkę do pyska, to ja bym padła na tej plaży trupem. Natomiast na zdjęciu profilu Notatek Coolturalnych na Facebooku Franek leży na książkach. Na to mu łaskawie pozwoliłam, bo delikatnie pysk ułożył.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałam "Zajezierskich"! Przepiękna książka! :)

  OdpowiedzUsuń