Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!poniedziałek, 25 lutego 2013

Grande Finale konkursu paryskiego, czyli ogłaszamy wyniki!

W naszym konkursie paryskim wzięło udział aż dwadzieścia pięć osób (prezentacje) oraz kilkunastu komentatorów! Prezentacje przysłali:
Monika, Beata, trzy Anie, Mateusz, Aleksandra, Julianna, Sylwia, Olga, trzy Doroty, dwie Karoliny, Daria, Paweł, Natalia, dwie Joanny, Magda, Marta, Agnieszka i dwie Małgosie.

Dziękujemy Wam wszystkim za Wasz trud i wzięcie udziału w naszej zabawie!

Przypominam, że nagrody przydzielamy za: zdjęcie oraz za komentarz.

Pierwszą nagrodę za komentarz otrzymuje Anna Staniszewska za swoją wypowiedź pod prezentacją Karolina i paryskie powroty .
Nagrodą jest książka "Paryski szyk" Ines de la Fressange.


Przydzieliliśmy w tej kategorii jeszcze drugie miejsce Marii Otto-Dziobak za aktywne wspieranie uczestników konkursu. Pani Marta otrzymuje od nas album zdjęć Roberta Doisneau.

Za komentarze pod prezentacją Jeżeli kochać to tylko w Paryżu nagrody w postaci Książki kucharskiej Alicji B. Toklas otrzymują panie: Ewa, Zofia i Krystyna.


Nagrody za zdjęcie przydzielone przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk:
Przypominamy że jest to album "Paryż, miasto sztuki i miłosci w czasch belle epoque".

Pierwsze miejsce zajęła Dorota (prezentacja Dorota i paryski szyk) za zdjęcie Ja i Łuk Triumfalny. Autorka doceniła też paryski styl zdjęć i samej Doroty, co Wy również zauważyliście.

Drugie miejsce zajęła Małgosia (prezentacja Małgosia i paryski maraton) za zdjęcie Ja i wieczorny most Aleksandra III. Pochwały dla Małgosi za ogrom zaprezentowanego materiału.

Trzecie miejsce dla Doroty i Karoliny (Osiemnastka w Paryżu) za zdjęcie Dwie przyjaciółki pod Łukiem Triumfalnym

Trzy nagrody pocieszenia w postaci powieści "Podróż do miasta świateł" z dedykacją Autorki otrzymują:

Joanna (Joanna i polska wieża Eiffle'a) oraz Magdalena (Magdalena i niezamierzony efekt komediowy).


Nagrody za zdjęcie przydzielone przez Dział Promocji Wydawnictwa Nasza Księgarnia:
Będą to egzemplarze książki "Podroż do miasta świateł" lub "Cukiernia Pod Amorem".


Nam również bardzo podobały się zdjęcia Doroty i Magdy, wybieramy jednak jako pierwsze zdjęcie Olgi (W jego oczach cały świat).


Jako drugie wybraliśmy zdjęcie Moniki  (Paryska lekkość bytu)


Jako trzecie zdjęcie Marty On jest wielki, ja malutka (Marta i Paryż pachnący miłością).

 
Dwie nagrody specjalne przyznajemy Ani (Paryskie uśmiechy Ani) oraz Karolinie (Karolina i paryskie powroty).

Uwaga! Uwaga! W ostatniej chwili udało nam się zaprosić do sponsorowania dwóch nagród specjalnych wydawnictwo PWN, które wytypowało swoich zwycięzców.

Albumy "Paryż miasto sztuki i miłości w czasch belle epoque" otrzymują od Wydawnictwa PWN: Aleksandra  (Jeżeli kochać to tylko w Paryżu) oraz Sylwia (Sylwia i jej paryski ślub).


I to już wszyscy nagrodzeni.

Zdajemy sobie sprawę, że nasz wybór jest subiektywny. Piszę to z ciężkim sercem. Mimo że powiększyliśmy pulę nagród, mam poczucie, że kogoś zostawiam w smutku...

Dziękujemy bardzo za to, że zechcieliście podzielić się w bywalcami tego bloga Waszymi paryskimi wspomnieniami!

Zwyciezców prosimy o adresy do wysyłki na mail: dzialpromocji@nk.com.pl w tytule napiszcie "adres". Określcie również, którą książkę chcielibyście otrzymać, jeśli nie jest to "Podróż do miasta świateł".

Zawiedzionych proszę o wybaczenie,
Adata z Działem Promocji WNK

10 komentarzy:

 1. Dziękuję za wyróżnienie mojego zdjęcia i za ciekawy konkurs. Ogromnie się cieszę z albumu.
  Pozdrawiam :)
  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za wyróżnienie:)
  Gratuluję wszystkim nagrodzonym:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. zdjęcia z Paryża były naprawdę piękne :) i zasługują na nagrody :) Gratuluję nagrodzonym!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że w większości wygrały osoby, które kilka zdjęć przysłały.Na poczatku mowa była o jednym zdjęciu.Trochę niesprawiedliwe dla tych co jedno zdjęcie wysłały. Ale pomysł na konkurs ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celem tego konkursu było wspominanie Paryża i propagowanie tego pięknego i zasłużonego dla europejskiej kultury miasta. Nie był to konkurs ściśle fotograficzny, bo też nie mamy w tej dziedzinie kompetencji, może poza intuicją. W konkursie nagrody dostały trzy osoby, które przysłały po jednym zdjęciu: Paweł, Olga i Magda. Inni może chcieli powiększyć swoje szanse - przysłali kilka zdjęć lub nawet całe kolekcje. Mieliśmy im tego zabronić? Ponieważ nagrody nie są szczególnie cenne, myślę, że uczestnicy przyjmą nasz werdykt z poczuciem humoru i dystansem. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz, Agata.

   Usuń
  2. Oczywiście , że nie można było im tego zabronić, zwłaszcza, że w dodatkowej informacji pojawiła się zgoda na przesyłanie większej liczby zdjęć. Czekam zatem na inne konkursy!!!

   Usuń
  3. Drogie Wydawnictwo, jak możecie pisać, że "nagrody nie są szczególnie cenne"?! Myślę, że to przede wszystkim niestosowne, biorąc pod uwagę fakt, że autorka książki-nagrody była w jury konkursu. Pomijam już fakt, że książki same w sobie przedstawiają nieopisaną wartość.

   Usuń
  4. Bardzo mnie cieszy ten komentarz. Pozwoliłam sobie tak napisać, ponieważ wszyscy wiemy, jaki jest nasz i Autorki stosunek do książek. Chodziło mi raczej o to, że ich wymiar materialny nie jest wielki. Ale bardzo dziękuję za tę uwagę, świadczy ona o tym, że spotykamy się tu w nieprzypadkowym gronie ludzi z zasadami. To wspaniałe i tym chętniej uderzam się w piersi oraz przepraszam wszystkich: Was, drodzy konkursowicze, komentatorów oraz Autorkę! Agata, Dział Promocji.

   Usuń
 5. Dziękuję za wyróżnienie i nagrodę,Konkurs był bardzo ciekawy,pod koniec faktycznie emocje rosły! Pozdrawiam p.Agatkę "oprowadzającą" nas codziennie w miły sposób po Paryżu:-).
  P.S.W moje imię zakradł się mini błąd,ale zmienił je całkowicie:-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przepraszam, już poprawione! Dziękuję za zwrócenie uwagi i komentarz, Agata.

   Usuń