Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do lektury!

Wśród książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znajdziecie powieści obyczajowe, historyczne, groteskę, powieść autobiograficzną. Zapraszamy do lektury!sobota, 2 lutego 2013

Fracuski konkurs walentynkowy

Jak być może pamietacie, nasz konkurs paryski zamierzamy zamknąć 12 lutego i wszystko wskazuje na to, że  tego samego dnia zaczniemy zbieranie Waszych zgłoszeń do nowego, znów cukierniczego, konkursu. 14 lutego są przecież Walentynki! A smaczny posiłek jest idealnym wstępem do dalszych karesów. Dajemy tym samym szansę tym z Was, którzy nie byli jeszcze w Paryżu.

Ogłaszam więc już dziś specjalny Francuski Konkurs Walentynkowy!

Chcielibyśmy Was prosić, abyście przygotowały potrawę na bazie ciasta francuskiego. Są to przeważnie gotowe do kupienia zamrożone płaty, od Waszej wyobraźni zależy jedynie, jak je użyjecie. Możecie jednak również same spróbować, może jest w Waszym domu jakiś tradycyjny przepis na wykonanie tego trudnego ciasta?

Może zatem zrobicie, jak Autorka "Cukierni Pod Amorem" roladki z kapustą, z pieczarkami:

 
A może na słodko? Z jabłkiem, budyniem, konfiturą?
 
 
Prosimy o przysłanie krótkiego opisu przygotowania i fotografię potrawy. W tle zdjęcia umieście proszę którąś z książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Preferujemy oczywiście "Podróż do miasta świateł". To zestaw idealny w tej sytuacji, może być też oczywiscie "Cukiernia Pod Amorem" lub nasz Journal de Paris, kto go jeszcze nie ma, niech zglosi zapotrzebowanie, wyślemy!
 
Na zdjecia Waszych wypieków czekamy do końca lutego. Liczymy bardzo na udział naszych niezawodnych mistrzyń cukierniczych, ale liczymy też na zgłoszenia pań (i panów!) dopiero aspirujących do tego tytułu.
Zdjęcia z opisami przysyłajcie tradycyjnie na mail: dzialpromocji@nk.com.pl w tytule maila napiszcie: "Walentynki".
 
Publikowanie zdjęć rozpoczniemy tuż po konkursie paryskim, wyniki ogłosimy 7 marca. Nagrodami będą jak zwykle nasze książki i gadżety. Dla najlepszych cukierniczek Autorka znów obiecała trzy książki "Paryż miasto sztuki i miłości w czasach belle epoque" wyd. PWN. Ponadto dla pierwszych dziesięciu zgłoszeń mamy niezwykle ciekawą "Książkę kucharską Alicji B. Toklas" wyd. Twój Styl.
Alicja B. Toklas była partnerką Gertrudy Stein i jedną z mitycznych postaci Paryża pierwszej połowy XX wieku.
Mam nadzieję, że to Was zachęciło?
 
Zapraszam zatem do wspólnej zabawy,
 
Agata z zespołem NK  
 
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz